Loading...

6 نکته عالی برای پرورش هویج

6 نکته عالی برای پرورش هویج

6 نکته عالی برای پرورش هویج
اگر می‌خواهید سبزیجات سالم را در باغ خود بکارید، می‌توانید به دنبال هویج بروید. آن‌ها برای شما بسیار خوشمزه و مفید هستند. شما می‌توانید آن‌ها را به طور مستقیم بخورید و یا می‌توانید آن‌ها را به هر نوع غذا یا سوپ اضافه کنید، بهتر است که هویج خانگی را در آشپزخانه خود داشته باشید. در اینجا شش نکته وجود دارد که اگر می‌خواهید هویج را در باغچه یا گلدان خود پرورش دهید، می‌توانید آن را به کار بگیرید.

1- مطمئن شوید که گیاهان را به طور مرتب آبیاری می کنید.

هویج ها برای رشد به آب زیادی نیاز دارند، به خصوص اگر آن‌ها تازه کاشته شده باشند. به طور کلی، زمانی که محصولات کاشته می‌شوند، شما باید برای چند هفته اول به تامین آب توجه کنید به خصوص زمانی که محصولات شروع به جوانه زدن کرده‌اند.

باید همیشه خاک را مرطوب نگه دارید. اگر باران کمتری ببارد، شما باید این گیاهان را خودتان آب دهید تا بتوانید هویج های خوشمزه و سالم داشته باشید.

2-خاک را نرم کنید

موضوع مهم برای رشد خوب گیاهان، خاک است لازم است بدانید که هویج ها به عنوان سبزیجات ریشه ای به حساب می آیند. این که هویج چگونه رشد می‌کند به کیفیت خاک بستگی دارد.

اگر خاک بیش از حد سنگلاخی یا فشرده باشد، گیاهان شما ممکن است رشد کوتاهی داشته باشند و یا ممکن است به دو تکه تقسیم شوند. شما که نمی‌خواهید این اتفاق بیفتد، نه؟ پس، باید خاک را نرم و خشک کنید.

3- به آرامی و با فاصله زیاد بکارید

شما باید دانه‌ها را در عمق نیم اینچ بکارید. ممکن است نیاز باشد که دانه‌ها را حداقل به فاصلۀ ۱ فوت در میان ردیف‌ها بکارید.

بعدا وقتی دانه‌ها شروع به رشد می‌کنند، ممکن است بخواهید برای ایجاد فضای بیشتر آنها را کم پشت کنید. شما می‌توانید دانه‌ها را در نقاط مختلف بریزید تا مجبور نباشید که بعدا زمان زیادی را صرف کم پشت کردن آن‌ها کنید.

نکته: هر اینج معادل 2.54 سانتی متر و هر فوت معادل 30 سانتی متر است.

4-هویج ها را کم‌پشت کنید


زمانی که دانه‌ها شروع به رشد می‌کنند، باید آن‌ها را کم پشت کنید. مطمئن شوید که آن‌ها بیش از حد شلوغ نیستند و فضای کافی برای رشد از یکدیگر دارند. برای هر هویج بهتر است که جداگانه از هم رشد کنند.با این کار اطمینان حاصل می کنید که هویج شما خوشمزه و به اندازه بزرگی خواهد بود.

کم پشت کردن هویج کار آسانی است. شما باید این کار را تا زمانی که هویج ها در حدود ۴ اینچ بلند شوند، انجام دهید. از شر گیاهان که خیلی به هم نزدیک هستند، خلاص شوید. دقت کنید که هر گیاه باید ۱ اینچ از هم فاصله داشته باشند.

5- ریشه های هویج ها را بپوشانید.

دقت کنید که ریشه‌ها در تمام مدت با خاک پوشانده شده باشند. اگر در زمان آبیاری آنها، ریشه ها از زیر خاک بیرون آمده باشند، باید آنها را در زمین قرار دهد. زمانی که ریشه‌ها برای مدتی طولانی در معرض نور خورشید قرار می گیرند، هویج هایتان می‌تواند بی‌رنگ باشد.

6- به گیاهانتان کود دهید

دقت کنید که پس از کاشته شدن، به گیاهان هویجتان کود دهید. حداقل یک ماه بعد از کاشته شدن آن‌ها. می‌توانید مقداری کود فسفات، پیت ماس یا مایع امولسیون ماهی را برای آن‌ها اضافه کنید. می‌توانید در طول فصل کشت، چندین بار کود دهید.

نظرات
    ارسال نظر

    - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد