Loading...

شیوه پرورش خیار

شیوه پرورش خیار

خیار یک سبزی استوایی است. زمان مناسب کاشت این گیاه در طول آب و هوای گرم و زمانی است که مقدار زیادی آب در اطراف آن وجود دارد.

زمانی که می‌خواهید خیار را در باغ خود پرورش دهید، باید مطمئن شوید که آخرین یخ‌بندان تمام شده است، زیرا این گیاه برای رشد در هوای سرد مناسب نیست.

در اینجا به نکات ضروری اشاره میشود که برای پرورش خیار باید بدانید.

 

1- گیاهان خیار:

 

شما می‌توانید خیار را به دو شکل، یعنی بوته و درختی پرورش دهید.

اگر می‌خواهید به شکل بوته‌ای پرورش دهید، باید گیاه پیوندی بوته را انتخاب کنید.

این گیاه می‌تواند خیارهای متراکم زیادی تولید کند.

اگر بخواهید به شکل درختی پرورش دهید ، آن‌ها می‌توانند در طول زمین حرکت کنند و یا شاید از هر داربستی بالا بروند.

اگر شما به دنبال میوه‌های بیشتر باشید، می‌توانید گیاهان خیار درختی هیبرید را انتخاب کنید چون آن‌ها در فصل رشد نسبت به خیار بوته‌ای میوه‌های بیشتری می‌دهند.

خیار بوته‌ای برای باغچه کوچک و یا گیاه گلدانی بسیار مناسب است. شما می‌توانید میوه‌های خیارهای بوته‌ای را با کاشتن محصولات بیشتری در ظرف دو هفته به عنوان جایگزین اضافه کنید.

 

2- گیاهان خیار را همیشه آبدار نگه دارید

 

برای حفظ گیاهان خیار، باید مطمئن شوید که همیشه از رطوبت کافی به خصوص در طول پیدایش گل‌ها و میوه‌ها برخوردار باشند. اگر در طی این دو دوره نتوانید آب کافی فراهم کنید، ممکن است باعث ایجاد کمبود آب گیاهان شود که منجر به شکل‌گیری میوه‌های تلخ می‌شوند.

به طور کلی، گیاهان خیار باید هر هفته حداقل یک یا دو اینچ آب داشته باشند. مقدار آب نیز تحت‌تاثیر شرایط آب و هوایی و همچنین ویژگی‌های خاک است. باید مطمئن شوید که خاک همیشه مرطوب است و اگر خشک باشد، باید هر چه زودتر به آن آب دهید.

 

3- مقداری کود به لایه زیری خیار اضافه کنید.

 

شما می‌توانید با اضافه کردن مقداری کود گیاهی روی لایه زیری خیار به آن آب برسانید. این کود در حفظ و نگهداری رطوبت خاک بسیار مفید است. شما می‌توانید کود گیاهی مانند کاه را در طول تابستان و یا زمانی که درجه‌حرارت بیش از 20 درجه است، اضافه کنید.

 

4- خاک مناسب و نور خورشید را فراهم کنید

 

برای نتیجه بهتر، باید خیار را در مکان آفتابی با خاک خوب، حاصلخیز و گرم پرورش دهید. برای وسایل رشد ایده‌آل آن‌ها، می‌توانید از لایه‌های بلند استفاده کنید. خیار همچنین باید در محیطی با pH خاک ۶ یا ۷ باشد. وقتی دما بیش از 15 درجه است، باید خیار بکارید.

 

5- کود دادن به گیاهان خیار:

 

 

دقت کنید که به گیاهان خیار به طور منظم کود دهید. شما می‌توانید خاک را با کود کشاورزی قدیمی و کود آلی ترکیب کنید. زمانی که متوجه اولین گلهای بوته شدید، می‌توانید کود شیمیایی، کود کشاورزی قدیمی یا کود آلی بیشتری به آن‌ها اضافه کنید.

توجه بذر متنوعی از خیار در فروشگاه بذرینو موجود است

نظرات
    ارسال نظر

    - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد