Loading...

شیوه پرورش بروکلی

شیوه پرورش بروکلی

اگر می‌خواهید در باغتان بروکلی پرورش دهید، باید بدانید چطور این کار را انجام دهید.

بهترین زمان پرورش بروکلی وقتی است که شما آن را در پاییز برداشت می‌کنید.

اگر بروکلی را در بهار سرد برداشت کنید، ممکن است، کلم بروکلی کوچک‌تری داشته باشید. اگر در طول بهار گرم برداشت کنید، بروکلی شما ممکن است طعم تلخ داشته باشد.

 

1- زمان مناسب برای کاشت

شما می‌توانید کاشت دانه‌های بروکلی را در پاییز شروع کنید. کاشت دانه‌های بروکلی را در باغ خود به مدت ۱۰۰ روز قبل از اولین یخبندان شروع کنید. اگر می‌خواهید کلم بروکلی را از طریق پیوند گیاهی بکارید، باید ۱۰ روز قبل از کاشت آن‌ها در زمین، براساس دوران رشد آن‌ها اضافه کنید.

 

2- مکان برای کاشت

 شما باید مکان مناسب را برای کاشتن محصولات بروکلی خود انتخاب کنید. بهترین مکان یک نقطه با دسترسی کامل به نور خورشید است. خاک باید در PH حدود ۶.۰ تا ۶.۸ و حاصلخیز باشد. همچنین این خاک باید به طور مداوم مرطوب باشد و همچنین غنی از مواد مغذی باشد. شما باید مطمئن شوید که خاک از مواد مغذی کافی مانند بور برای رشد سالم برخوردار است.

 اگر گیاهان شما از کمبود بور رنج ببرند، ممکن است بخارات توخالی ایجاد کنند. برعکس، اگر شما بور زیادی دارید، ممکن است برای گیاهانتان مضر باشد. بنابراین شما باید قبل از کاشت، تست خاک را انجام دهید. محصولات بروکلی نیازمند فاصله‌گذاری خاصی هستند. اگر محل کاشت شما بزرگ است، باید میان محصولات ۱۵ اینچ فاصله بگذارید.

 

3- گیاهان را مغذی نگاه دارید

ممکن است لازم باشد که قبل از این که محصولات خود را بکارید، ۲ تا ۴ اینچ کود کشاورزی یا کود آلی آماده کنید. به این دلیل است که بروکلی تمایل دارد که یک خورنده متعادل باشد. محبوب‌ترین کود کشاورزی آنها، کود خرگوش است. بعد از این که محصولات را کاشتید، می‌توانید غذای ماهی و یا حتی مقداری کود قدیمی را نیز به آن اضافه کنید تا تغذیه شوند.

 

4- برای آب و هوای سرد محافظ ایجاد کنید

 

یخبندان، دشمن بزرگ بروکلی است. این ممکن است باعث شود که جوانه‌ها بنفش شوند و گیاهان گاهی کلمی نرم داشته باشند. برای جلوگیری از رسیدن هوای سرد به گیاهان، می‌توانید پوشش‌های شناوری اضافه کنید تا آن‌ها را گرم نگه دارید. همچنین می‌توانید محافظ‌هایی مانند دالان سرپوشیده یا قالب‌ها نیز ایجاد کنید تا درجه‌حرارت را حدود ۳۰ درجه افزایش دهند.

 

5-زمان برداشت

 

اگر جوانه‌های بروکلی بزرگ شده باشند می‌توانید بروکلی خود را برداشت کنید اما دقت کنید که قبل از این که گل‌های زرد ظاهر شوند این کار را انجام دهید. شما می‌توانید با بریدن ساقه‌های بروکلی از ۸ اینج پایین‌تر از سر آن، آن‌ها را برداشت کنید. این کار تضمین‌کننده‌ی برداشت مداوم است.

نظرات
    ارسال نظر

    - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد